Dobrodziejstwa suszonej śliwki – Dlaczego powinnaś jeść je codziennie: Ważne dla kobiet po 40 roku życia

Menopauza to czas gdy organizm kobiety przechodzi szereg zmian, jedną z takich zmian jest obniżenie gęstości tkanki kostnej. Dzieje się to z powodu niedoborów estrogenu. Zjawisko to wiąże się z ryzykiem wystąpienia osteoporozy, co nieuchronnie łączy się z większą podatnością  na urazy, złamania i ogólne niszczenie kości.

Amerykańskie badania pokazały, iż regularne spożywanie suszonych śliwek u kobiet podczas menopauzy pozwala wzmocnić kości i zmniejszyć ryzyko urazów spowodowanych osłabieniem układu kostnego.

 Pomoc w zaparciach

Spożywanie 3 suszonych śliwek namoczonych wcześniej w gorącej wodzie zapobiega zaparciom. Dla osób, które nie lubią suszonych owoców, zaleca się picie naparu z suszu. 5 suszonych śliwek zalanych wrzątkiem najlepiej zostawić na całą noc a rano wypić napar.
Śliwki zawierają bardzo dużo kwasów organicznych oraz beta-karoten. Spożywanie suszonych śliwek to świetny sposób na poprawę perystaltyki jelit i poprawę wypróżniania. Ten proces wspomagają zawarte w śliwkach pektyny.

Ochrona serca

Polifenole, potas i inne składniki odżywcze zawarte w suszonej śliwce wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. Zapewniają im elastyczność  i zdrowie, przez co wzmacniają serce i regulują tętno. Duża zawartość  potasu wspomaga  gospodarkę wodną i kwasowo-zasadową organizmu.
Ważną cechą tego pierwiastka jest też wpływ na komórki nerwowe i mięśniowe, w tym serce. Oprócz potasu bardzo ważnym elementem, który chroni układ krwionośny, jest beta-karoten, który obniża poziom złego cholesterolu, co powoduje zmniejszenie wystąpienia miażdżycy, udaru czy zawału serca.
Czytaj dalej

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!