Ta zdrowotna zwykła roślina rośnie na naszych łąkach – niezwykłe właściwości. Każda kobieta powinna ją mieć w domu.
Krwawnik pospolity jest rośliną leczniczą, którą bez problemu można spotkać na naszych łąkach.
Jej niesamowite właściwości lecznicze sprawiają, że jest cennym przedstawicielem flory. Kwitnienie przypada na wczesne lato i trwa aż do jesieni.
W jakich dolegliwościach się go stosuje?
- w przypadku stanu zapalnego, ran, ropiejących pęcherzy, chorób dziąseł – z uwagi na działanie przeciwzapalne i dezynfekujące
- podczas przeziębienia
- u kobiet z nieregularnymi miesiączkami, bólami menstruacyjnymi, a także przy problemach z niepłodnością i w okresie menopauzy
- pomocniczo w upławach oraz w stanach zapalnych narządów płciowych
- w przypadku żylaków
- w dolegliwościach trawiennych
- jako środek uspokajający
- w chorobach dermatologicznych
Surowcem farmaceutycznym są kwiaty, które zbiera się, a następnie suszy w pomieszczeniu z odpowiednią wentylacją.
Krwawnik – ziele idealne dla kobiet, w okresie menopauzy i nie tylko
Krwawnik jest rośliną leczniczą, przynoszącą wiele korzyści dla zdrowia kobiet. Wykorzystuje się go w leczeniu chorób narządów płciowych – dzięki działaniu przeciwzapalnemu, przeciwbakteryjnemu i przeciwgrzybiczemu (między innymi na drożdżaki).
Ponadto działa przeciwskurczowo, co ma zastosowanie w bolesnym miesiączkowaniu, a także u kobiet w okresie menopauzy. Stosuje się go w formie naparów, które można zażyć doustnie lub dodać do kąpieli.
Kolejną korzyścią stosowania krwawnika jest jego pozytywny wpływ w walce z żylakami.
W tym celu należy do 200 g wrzątku dodać 4 łyżeczki suszonego ziela i zaparzać pod przykryciem przez 5 minut. Po ostygnięciu naparu, można nacierać nim żylaki.
Kąpiel z dodatkiem krwawnika – cudowne rozwiązanie na wiele problemów
Dodanie ziela krwawnika do kąpieli nie tylko pomaga w problemach kobiecych i trądziku, lecz także łagodzi i odkaża, przez co leczy stany zapalne, rany i trądzik.
Można zastosować przepis skuteczny przede wszystkich w kobiecych problemach:
100 g ziela krwawnika zalane zimną wodą należy pozostawić na 12 godzin, po tym czasie można odcedzić roztwór i gotować go na wolnym ogniu, a następnie dodać do kąpieli.
Leczniczy olej z krwawnika
Wykonuje się go analogicznie do nalewki, jednak zamiast alkoholu używa się oleju. Nadaje się do stosowania zewnętrznego – przy problemach ze stawami, ranach i oparzeniach.
Nalewka o leczniczych właściwościach
Pomaga między innymi w problemach z krążeniem, żylakach, przy problemach menstruacyjnych oraz dokuczliwych objawach menopauzy.
Wykonanie: należy zalać wódką suszone kwiaty i odstawić na 4-6 tygodni, przechowując w ciepłym miejscu. Następnie należy odcedzić płyn i pić każdego dnia po 10-15 kropli po rozcieńczeniu wodą.
Comments are closed.